Aktuality

Dian 2. miesto v Taliansku na Major 1000 FIFG !!!

ROZHOVOR S MAESTROM MICHALOM DIANOM

No čo, už ste si užili status otom že náš Michal skončil na Majori druhý? My si to užívame ešte dodnes aj keď si stále myslíme, že mal na to aby skončil prvý ale tak samozrejme ešte je to mladý chalan plný elánu a nadšenia a jeho footgolfová kariéra ešte bude veľmi veľmi dlhá. Takže myslíme si že také výsledky ako víťaz majora a podobne to ešte príde. Ale tak nebudeme tu my vyprávať o jeho pocitoch a plánoch ale necháme nech nám to vyrozpráva sa a preto Vám prinášame krátky rozhovor o tom čo bolo čo je a čo bude 😉

1. Najlepšie umiestnený Slovák na Majori, 2. miesto na jednom z najlepších turnajov roka...aké sú to pocity takto s odstupom času?

Pocit je to fajn nakoľko pred turnajom by som to umiestnenie bral všetkými desiatimi, ale stále vo mne prevláda trochu sklamanie že som to na konci nedotiahol do víťazstva keďže som to mal výborne rozohrané.
2. Aký to bol pocit ísť do finálového dňa ako líder turnaja? Aký si mal plán? Čo si si hovoril pred hrou?

Bral som to úplne v pohode ako keby som išiel z iného flightu možného atakovať pódium lebo veľa hráčov za nami mohlo ešte vystreliť. Špeciálny plán som nemal, chcel som hlavne držať krok s Jamiem Cullumom a keby bola príležitosť tak ju využiť na odskočenie. Ale nakoniec to bolo ako na hojdačke.

3. Máš nejaké rituáli pred hrou alebo celkovo pred turnajom? Ak áno, tak aké?

Rituali nemám žiadne okrem poriadne nafúkanej lopty a dobre utiahnutej turfy na pravačke 💪 🤣

4. Vedel by si porovnať toto 2.miesto z Talianska s 1.miestom z Rakúska? V čom boli iné a v čom bolo jedno krajšie od druhého?

Neviem či sa to dá porovnávať, 1.miesto je vždy krajšie aj keď v Taliansku sa dá povedať že bola celá svetová špička takže druhé miesto je výborný výsledok a treba si ho ceniť.

5. Tuto sezónu máš perfektne našliapnutú, takmer v každom turnaji si na pódiu a momentálne si vo svetovom rebríčku na 6.mieste a to máš iba dva majori za sebou. Všetci čo sú pred tebou tak majú 3 či dokonca 4. Je tam veľká možnosť byť v TOP3 na svete, takže by to chcelo ešte nejaký major odohrať. Aké sú to pocity? Aké máš ešte plány na tento rok, kam sa chystáš a aké máš ciele ešte?

Hej všimol som si stav vo svetovom rebríčku a že je tam šanca bojovať o svetové pódium tak trošku rozmýšlam nad majorom v Japonsku v septembri , ale uvidím ešte podľa toho ako sa to bude dovtedy vyvíjať na ďalších turnajoch 250 FIFG a 500 FIFG a aké reálne šance budú po nich.

6. Tešíš sa na MS v Maroku, aké dávaš šance sebe, Slovensku a slovenským hráčom na MS?

Na MS sa teší asi každí, kto sa tam kvalifikuje O svojich šanciach je ťažko hovoriť keďže tam bude len top výber hráčov sveta a myslím že tak min. 50 hráčov si bude dávať najvyššie ciele vyhrať MS. A čo sa týka Slovenskej repre tak verím, že tam môžeme uspieť a pomýšľať aj na najvyššie priečky keďže máme veľa výborných hráčov o čom svedčí aj svetový rebríček jednotlivcov ako aj teamov kde sme aktuálne druhý. Podstatné bude aby sme všetci boli zdraví, mali formu a aj kúsok potrebného šťastia.

Dakujeme za rozhovor a držime palce aj v ďalších turnajoch ;)

Austrian Open 2018 FIFG 500

JE TO DOMAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

Rozprávka, ktorú by nenapísal ani Hans Christian Andersen, dráma až do konca, ktorú by nenatočil ani Steven Spielberg a veľkolepé predstavenie Michala Diana, ktoré by nezložil ani famózny Wolfgang Amadeus Mozart...aj takto sa dá opísať spanilá jazda tohto víkendu v Rakúskej dedinke Windischgarsten, kde sa konal Austrian FootGolf Open 2018 a hlavným hrdinom sa stal náš hráč Footgolf Spartak Trnava Michal Dian, ktorý zvíťazil o 2 kopy pred Michael Wilkes a asi o milión kopov pred zvyškom štartového pola!!!

Konečne sa ti to podarilo Miško a sme na teba veľmi pyšní a veríme, že si formu udržíš a ešte aj vygraduješ na najbližšom veľkom turnaji v Prievaloch a v Rotterdame :) :P

Nakoľko nie každý ste mali tú česť tam byť resp to sledovať online tuto takmer ONE MAN SHOW, tak sa Vám to pokúsim troška opísať:

Miško strácal po prvom dni na famózneho Michaela Wilkesa 1 jediný kop, ktorý sa mu podarilo zmazať hneď na prvej jamke a na druhej sa už dostal dokonca pred neho. Potom si obaja držali rovnaké výsledky na jamkách až po jamku číslo 8, kedy sa stav opäť vyrovnal, no v zápätí sa Michal dostal opäť do vedenia keď na jamke číslo 9 spravil krásneho eagla.
Na jamke číslo 11 to bol náskok už dva kopy a po daľšom eaglovi na jamke číslo 14 to už bol náskok 3 kopov a dokonca ostávali 3 jamky. Vtedy sme už všetci žili Miškov sen o víťazstve, no nikto z nás netušil, že Miško to zahrá na rybačku a troška povolí a spraví to napínavejšie. Tak sa aj stalo a na jamke číslo 16 zahral bogie...nečakal však, že na jamke kde sa ťažko robia birdiečka spraví pan Wilkes eaglika a tak bol stav z ničoho nič opäť vyrovnaný. Jamku č.17 zahrali obaja na par a tak ako na každom správnom turnaji sa rozhodovalo až na jamke číslo 18. Tato jamka mala PAR 4 no každý ju robil s prehľadom na 3 a podľa Michala a Tomáša sa nedala dať na 2, tak sa čakalo, že sa pôjde do rozstrelu. No pán Dian sa rozhodol, že on sa nebude zdržovať s nejakým rozstrelom, že on je hladný a smädný a tak to kopol rovno do jamky na 2, oslavil víťazstvo, vybozkával českú Kláru, vykúpal sa v jazere, asi prišiel o telefon a ešte sa posťažoval že mohol mať aj väčši náskok a hral ako .... :)

Veru mohlo to byť aj lepšie ale aj tak ti Miško ešte raz gratulujeme všetci ;)

Ani nevieme, či sa po takomto výsledku oplatí ešte hovoriť aj o druhých Slovákoch, ale tak aby sme nezabudli tak v TOP10 sa ešte umiestnil Tomas Bartko na krásnom 7.mieste a Martin Šimončič na 9. mieste (1.deň 36.miesto). Druhý zástupca nášho klubu Dušan Vangel sa po zbabranom druhom dni umiestnil až na 21.mieste.

Medzi ženami sa opäť darilo najlepšie Rebeka Režná - Footgolf Slovakiapred druhou Susanne Sussi Berg a treťou Francesca Zanchetta. Najlepšia trnavská hráčka bola opäť na 4.mieste a opäť to bola Simona Ondrejkovičová, ktorej chýbali 4 kopy na bronzovú priečku. Druhá zástupkyňa z nášho klubu Martina Majerčíková skončila na 7.mieste

Okrem jednotlivcov sa nám opäť darilo aj v súťaži teamov keď sme porazili o dva kopy druhých Talianov a o 5 kopov tretie Holandsko.

Týmto turnajom si dovolíme povedať, že Slovensko sa stáva, čoraz viac a viac svetovou footgolfovou veľmocou. Žiadna iná krajina totižto nemá toľko víťazov na svetových turnajoch kategórie 500 ako Slovensko. Po tomto víkende sú to už 5 hráči, čo to dokázali a dúfajme, že sa tento počet ešte navýši.
No teraz sú na rade Majori, v ktorých nám bohužiaľ víťazstvo ešte chýba. Tento rok však majú naši hráči vynikajúcu formu a veríme, že toto prekliatie na majoroch niekto určite zlomí.

Všetkým hráčom ďakujeme za vynikajúci turnaj, za vynikajúcu atmosféru a súdržnosť, ktorá bola na každom kroku či už v bazene alebo na večeri alebo v bare alebo na ihrisku ;) len tak ďalej....SLOVENSKOOOOOOOOOOOOOOO

Tradiotional Cup Hungary     FIFG 500

Prejdeme rovno k veci a to k predposlednému turnaju vyšehradskej štvorky, ktorý sa tento víkend konal pri Maďarskom mori pri Balatone na krásnych dvoch ihriskách. Tak ako je to zvykom u nás na Slovensku, že víťaz je náš, tak sa rozhodli aj Maďari, že ich turnaj vyhrá domáci a tak sa aj stalo. Víťazom sa stal Bacskai Bence (-20).....hajra Bence and congratulations :)
Slovenskí hráči sa tak ako vždy, zas a znova a opäť nedali zahanbiť a obsadili zvyšné pódiové miesta, ktoré si rozdelili až po rozstrele na 1,17 a 18 jamke. Rozstrel vyšiel lepšie hráčovi nášho klubu Footgolf Spartak TrnavaMichal Dianovi, ktorý odčinil minulú prehru a porazil Tomáš Kikuš z 1. FootGolfový Klub Bratislava. Obaja hráči sa snažili naháňať lídra no v ten deň to bolo nedostihnuteľné a stratili naňho v konečnom hodnotení 3 kopy s výsledkom -17. Pozitívne je, že dokázali predbehnúť lídra z prvého dňa Davida Mancina, na ktorého strácali 5 kopov. Obom hráčom gratulujeme a dúfame že si udržia formu aj naďalej. Do TOPTEN sa dostal ešte jeden člen slovenskej enklávy a to Juraj Gubáni, ktorý po dramatickom rozstrele o 6.-8.miesto skončil na tom najlepšom 6.mieste a taktiež mu gratulujeme.

Vďaka super výsledkom týchto hráčov a ku nim 13.miesto Tomas Bartko sa Slovensko stalo víťazom TEAMOV keď tradične predbehlo Footgolf Hungarya footgolfistov z Talianska.

Čo sa týka žien, tak červeno čírne zastupovali opäť Simona Ondrejkovičováa Martina Majerčíková, ktoré skončili na 4. resp. 7.mieste a taktiež im za peknú reprezentáciu klubu a Slovenska Gratulujeme. Z víťazstva sa (pre nás) prekvapivo stala nórska hráčka Susanne Sussi Berg, ktorá predbehla zástupkyne z Kráľovsky footgolfový club a to na druhom mieste Lucia Čermáková a na treťom mieste Rebeka Režná - Footgolf Slovakia.

Zaujímavosťou ešte je, že sa konal aj turnaj v Teqbale, ktorého sa zúčastnilo 16 teamov a vo finále sa stretli naši dvaja hráči Michal Dian a Dušan Vangel s hráčmi, ktorí si zaspomínali na časy Česko-Slovenska, keď sa spojili spolu Martin Galajda a Josef Němec. Oba páry vyhrali s prehľadom svoje skupiny a vo finále to vyzeralo to na hladký priebeh pre Česko-Slovensko, keď v druhom sete vyhrávali už 11-8 (hralo sa do 12), no nezvládli koncovku a z víťazstva sa tešilo naše červenočírne duo zo Slovenska.

Komplet výsledky červenočírnych:

ABSOLUTE:
2. Michal Dian -17
15. Dušan Vangel -10
47. Tomáš Gazza Gažovič PAR
72. Igor Šimončič +5
99. Simona Ondrejkovičová +16
116. Martina Majerčíková +27

Slovak Open 2018 FIFG 500

Tento víkend 11.-13.5.2018 sa konal už štvrtý ročník Slovak FootGolf Open 2018, ktorý je zaradený do svetovej tour ako 500vka a zúčastnilo sa ho 122 hráčov zo 17 krajín, čo sme tu na Slovensku ešte nikdy nemali a myslíme si, že už ani menej mať nebudeme pretože tento turnaj nieže spĺňal kvalitou a obsadením turnaje MAJOR (najvyššie hodnotene turnaje v hodnote 1000 bodov), ale ich podľa názoru asi 99% hráčov dokonca aj prevýšil a podľa môjho skromného názoru to bol NAJLEPŠÍ turnaj na akom som kedy hral, čo sa týka všetkého okolo toho, čiže jedno veľké ĎAKUJEM patrí všetkým ktorí sa oto postarali!!!! FootGolf Slovakia - Tomas Bartko Viliam NemckoMarek Šmihel Jaroslav Snapo Šnajdar a mnoho ďalších......

....ale poďme teda pomaly k turnaju...hralo sa na ihrisku Black & White Golf Resort Bratislava v Bernolákove, ktoré bolo pripravené naozaj špičkovo a veľa hráčov zo zahraničia povedalo, že na krajšom ihrisku ešte nehrali no myslím že tu je aj par takých ktorí budu ešte dlho spomínať na jamku číslo 7 :D ale tak zas povedzme si úprimne...nech sú radi že nehrali našu starú 18stku lebo by zošediveli :)
Prvý deň najlepšie vyšiel opäť ako to už býva zvykom, hráčovi nášho klubu Footgolf Spartak Trnava Igor Šimončičovi ktorý zahral neuveriteľných ale hrateľných -10, k čomu mu pomohli neuveriteľne krásne tri eagle, z čoho bola aj jedna HOLE IN ONE na jamke číslo 8, ktorú ma tento hráč už v malíčku :)
Druhý skončil taktiež hráč nášho klubu a to pán predseda Michal Dian s výsledkom -8. Tretie miesto s výsledkom -8 zahral Tomáš Kikuš a štvrté s -7 Samuel Horvath_footgolf, čím vznikol krásny finálový flight so štyrmi slovákmi. Bohužiaľ ale zasiahla vyššia moc a muselo sa to meniť a posledný menovaný musel hrať druhý deň v druhom flighte, čo ho úplne rozladilo ale o tom až neskôr. Po prvom dni sa do TOP10 ešte zmestili dvaja slovenský hráči a to náš hráč Dušan Vangel a ambasádor slovenského footgolfu Ján Kozák ml. s výsledkom -5.

Druhý deň malo tak Slovensko obrovské šance, hlavne vďaka prvým 4 hráčom, že víťazstvo ostane na slovensku a nikto si nepripúšťal nič iné, teda okrem asi 20 Maďarov, dvoch Argentínčanov a pár Francúzov.
Tak ako sme už vraveli nakoniec nebol final flight zo štyroch Slovákov ale len z troch pridal sa k nim Bonnot Cedric. Druhý flight bol v zložení dvoch našich ktorých doplnila svetová jednotka Ben Clarke a maďarský bombardér Bacskai Bence. Všetkým hráčom sa darilo striedavo oblačno a o víťazovi nebolo dlho dlho rozhodnuté. Najlepšie mal na to nakročené maďarský hráč, ktorý ale nakonci pokazil posledne dve jamky a tak z toho bol len súboj v play off s našim Michal Dian a hráčom 1. FootGolfový Klub Bratislava Tomáš Kikuš. Všetci totižto skončili na -14 a tak si to rozdali na jamkách 1,17 a 18. Takéto isté play off si ešte zahral aj Dušan Vangel o 6. až 8.miesto, ktoré nakoniec vyhral pred Fabien Helbois a českým bratrem Lukáš Jurajda, aj vďaka dvom eaglikom, ktoré márne hľadal celý turnaj (ale tak lepšie teraz ako nikdy) a dúfajme že si ich už dal do klietky a udrží ich tam na ďalšie turnaje. A také isté play off si zahral aj pán Igor Šimončič o miesto 9-11 a nakoniec z toho bolo krásne 10.miesto keď nestačil iba na svetovú jednotku.
No ale vráťme sa k play off o 1.-3.miesto...ako z veľkej knihy začali obaja slovenskí borci a dali jamku číslo 1 na krásne 2 kopy čím mali náskok jeden kop. Jamku číslo 17 zahral tak ako sa má jedine pán TK, ktorý ju dal na 3 a zvyšok na 4. Tento pohodlný náskok si už na jamke číslo 18 nepustil a tak zvíťazil pred naším Michalom Dianom, ktorý je možno sklamaný z druhého miesta ale myslíme, že to vstrebe čoskoro a na ďalších turnajoch už príde rad aj na neho pretože si to veľmi zaslúži tak ako si to zaslúžil už aj Tomáš.

Čo sa týka našich nežnejších pohlaví tak tento turnaj im nevyšiel až tak ako by si same predstavovali aj ked striedali dobre jamky z horšími a nakoniec to stačilo na 5. miesto Simona Ondrejkovičová, ktorú môže mrzieť hlavne jamka číslo 4, ktorú oba dni spravila na 6 čo ju stálo veľmi veľa. Keby to zahrala ako to hráva na každom turnaji v na tomto ihrisku tak je na krásnom 2.mieste. Ale nevad, je to šport o chybách a kto ich spraví menej ten vyhráva :) Druhá naša zastupkyňa Martina Majerčíková obsadila taktiež pekné 8.miesto z 15 žien a tiež tam bolo pár jamiek, ktoré ju stáli krajšie miesto.
Z víťazstva sa už tradične tešila Rebeka Režná - Footgolf Slovakia z Kráľovsky footgolfový club k čomu jej gratulujeme.

Medzi krajinami sa umiestnilo Slovensko na fantastickom prvom mieste aj vďaka trom našim hráčom Footgolf Spartak Trnava s obrovským náskokom 20 kopov pred Footgolf Hungary a tretími hráčmi z Talianska.

Za zmienku ešte stojí, že náš hráč Dušan Vangel vyhral súťaž o najdlhšiu strelu a francúzsky hráč Fabien Helbois zas zahral na jamke číslo 1. nearest to the pin priamo HOLE IN ONE čím nedal konkurencii šancu.

3.kolo SR tour Šurany

Je to už tretí týždeň, čo sme sa rozhodli Vám prinášať každý jeden pondelok novinky zo slovenských footgolfových greenov a dnes sme sa rozhodli že budú vychádzať pod názvom, ktorý ste si už mali možnosť všimnúť na začiatku článku a to "SPARTAKOVSKÉ FOOTGOLFOVÉ PONDELKOVINY" :)

Čo sa teda udialo tento víkend?

Konal sa turnaj (v nedeľu) na jednom ak nie vôbec najkrajšom ihrisku na Slovensku a to v Airport Golf Club pri Šuranoch. Tak ako sme tento rok zvyknutí tak aj teraz sa ho zúčastnilo veľké množstvo hráčov a zároveň padol rekord v počte zúčastnených 90. Zásluhu na tom má určite FootGolf Slovakia a ich snaha o zlepšovanie tohto krásneho športu a zároveň aj Airport Golf Club za vynikajúci prístup a perfektne pripravené ihrisko (aj keď by ste ho mohli menej hnojiť a polievať lebo od štvrtka z tréningu to dosť narástlo a nemal som to dobre vypočítane...Váš anonym :D).

No ale poďme k turnaju...radosť nám tentokrát urobila znovu naša žena a to Simona Ondrejkovičová ktorá sa umiestnila na krásnom 3.mieste za dvoma bombardérkami z Kráľovsky footgolfový club s výsledkom 75(+3). Gratulujeme :)

Radosť nám určite urobili aj dvaja juniori, ktorých máme a to bratia Meliškovci pričom lepšie sa znovu umiestnil starší Šimon Melišek na druhom mieste s výsledkom +12 a na treťom mieste sa umiestnil mladší Marko keď za bratom zaostal iba o 2 kopy s výsledkom +14. Obom srdečne gratulujeme a držíme palce aj v ďalších turnajoch :).

V kategórii KLUBY sme obsadili 2.miesto keď sme zaostali iba o jeden kop za Senecký FootGolfový Team - SFGT.

V ostatných kategóriach, čo sa týka umiestnenia sa nám už až tak nedarilo a nepodarilo sa nám umiestniť na pódiových priečkach. To ale neznamená, že sme smutní alebo že to bol zlý víkend, pretože po tomto víkende kraľujeme v dvoch najvýznamnejších kategóriach (ak nie v troch, ale to ešte nevieme nakoľko sa budú robiť nejaké úpravy) a v ďalších dvoch máme taktiež medailové umiestnenia a to konkrétne takto:

V SLOVENSKEJ FOOTGOLFOVEJ TOUR v kategórii absolut vedie Maroš Polák, ktorý sa včerajším 3.miestom medzi Slovakmi vyhupol na prvú priečku a vedie s náskokom 34 bodov.Medzi ženami je na 3.mieste Simona Ondrejkovičová, medzi mužmi nad 45 rokov máme taktiež na 3.mieste Milan Macho a v kategórii juniori taktiež krásne 3.miesto Šimon Melišek. Medzi klubmi sme na 2.mieste ale tam by mali nastať ešte nejaké zmeny,čo nám určite neuškodí a možno nas to posunie aj na prvú priečku.

V SLOVENSKOM FOOTGOLFOVOM POHÁRI sa nám darí ešte o čosi lepšie a po dvoch odohratých kolách vedie v kategórii absolut Dušan Vangels náskokom 39 bodov, medzi ženami vedie Simona Ondrejkovičová s náskokom 42 bodov pred druhou zástupkyňou nášho klubu Martina Majerčíková, medzi mužmi nad 45 rokov je na delenom 1.mieste taktiež náš hráč Milan Macho a medzi juniormi máme na druhom mieste Šimon Melišek. Medzi klubmi sme taktiež na 2.mieste, ale je dosť možné že aj tam sa bude upravovať ešte poradie.

Aby sme nezabudli gratulujeme Tomas Bartko k utvoreniu nového rekordu s počtom kopov 54 (-18) a prajeme všetkým ostatným veľa šťastia k jeho prekonaniu ;).

Držíme palce všetkým hráčom do ďalších turnajov nech všetkých obchádzajú zranenia a nech nám graduje forma na Marakeš, kde SLOVENSKO ukáže aká sme veľká FOOTGOLFOVA KRAJINA!!!

2.kolo SR Tour Bernolákovo

Máme tu ďalší pondelok a sním aj ďalšie novinky, ktoré sa udiali na slovenských footgolfových greenoch počas posledného víkendu. Nebudeme dlho chodiť okolo horúcej kaše a rovno Vám to prezradíme, že aj tento bol pre hráčov spartaka ale aj pre celý náš klub úspešný.

14.4.2018 sa konalo na rozpálených už takmer letných bernolákovských greenoch 2.kolo slovenskej footgolfovej tour.
To že počasie naozaj vyšlo bolo cítiť aj počtom účastníkov a to presne 82 kusov z 5 krajín.

Najlepšie sa spomedzi všetkých hráčov darilo maďarskému zástupcoviJános Flink (-4), ktorý po rozstrele porazil slovenského bronzíka z MS Jána Kozáka (-4). Tretie miesto v kategórii muži ale aj absolut si uchmatol náš zástupca Maroš Polák (-3), ktorý na turnaj vytiahol silnú zbraň a to jeho obľúbené štucky z jeho predošlého footgolfovíého klubu spoza Dunaja. Dúfame že nasadené temto udrží čo najdlhšie a zároveň mu silno gratulujeme. Bohužial zároveň aj vystavujeme pokutu ktorú si radi vypijeme na najbližšiom turnaji za hrubé porušenie klubových pravidiel 🙂 😛

Výsledková listina mohla byť ešte krajšia, ale bohužiaľ niektorí naši členovia (Dušan Vangel a Michal Dian) nedokázali dobre rozbehnutý turnaj doviesť do úspešného konca pretože jaksik zabudli, že turnaj sa hrá na 18 jamiek a nie na 17 a tak nakoniec z toho bolo umiestnenie len ďaleko za TOP 10.
Ďalší (Igor Šimončič) si zas myslel že toto je len 6 jamkove ihrisko a tak po 6.jamkach (-5) prestal hrat a bolo ztoho len 14.miesto (+1) 😕

Medzi ženami si prvenstvo odniesla Rebeka Režná (+8) a spomedzi našich sa znova darilo najlepšie našej boxeristke Simona Ondrejkovičová, ktorá s výsledkom +13 skončila na peknom 2.mieste. Gratulujeme. Druhá naša zástupkyňa Martina Majerčíková skončila na krásnom 4.mieste kde ju od 3.miesta delil len jeden jediný kop.

V kategorii muži nad 45 rokov sa tentokrát popri maďarskej elite nepresadil ani jeden slovenský hráč a všetky 3 pódiové miesta si odniesli domov oni. Náš Piki ale bojoval aspoň o česť a porazil slovenského footgolfového mastkota Rastisa o 5 kopov za čo mu taktiež gratulujeme.

V kategórii juniori sa nám taktiež nedarilo a naše mladé pušky bratia Meliškovci skončili tesne za sebou na 4. a 5. mieste, za čo im ale aj tak gratulujeme.

Prvýkrát sa v slovenskej tour uskutočnila aj súťaž teamov v ktorej sme sa v prvom kole stretli s najúspešnejším slovenským klubom a to Footgolf Senec, ktorý sme porazili a vo finále sa potom stretli proti FGTS a Domaniža. Finále sme vyhrali až po rozstrele proti klubu Domaniža a obsadili sme tak krásne 1.miesto. Veľký rešpekt pred klubom Domaniža, pretože hrali vynikajúco.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a vidíme sa už túto nedeľu v na krásnom ihrisku v Šuranoch( Airport Golf Club).

VYSLEDKY HRÁČOV SPARTAKA:
3. Maroš Polák -3
14. Igor Šimončič +1
18. Dušan Vangel +2
21. Michal Dian +3
30. Michal Petráš +6
40. Michal Petrle +9
50. Tomáš Gažovič +17
55. Marek Melišek + 24

MUŽI NAD 45:
9. Milan Macho +19

ŽENY:
2. Simona Ondrejkovičová +13
4. Martina Majerčíková + 16

JUNIORI:
4. Šimon Melišek +30
5. Marko Melišek +39

kompletné výsledky:
https://www.footgolfbook.com/tournaments/results/59/17/0/

Ženy oslnili na 1.kole pohára

Nedeľným turnajom v Prievaloch sa záhajilo 1.kolo Slovenského pohára ktoré hneď na úvod prinieslo pódiové umiestnenia aj pre Spartakovcov.

Najviac oslnili ženy, keď po vyrovnanom skóre troch hráčok medzi nimi nasledoval víťazný rozstrel. Najviac vyšiel našej Simone Ondrejkovičovej, ktorá zvíťazila a ďalšia hráčka klubu Martina Majerčíková nakoniec obsadila 3.miesto

Medzi mužmi uspel Dušan Vangel ktorý skončil na 3. mieste a takisto Milan Macho medzi seniormi obsadil 3.miesto.

Výsledky:

Muži a zároveň aj Absolut

1. Róbert Varady (Kráľovský footgolfový klub)
2. Juraj Gubáni (FG Senec)
3. Dušan Vangel (FG Spartak)
----------------------------------------------
5. Igor Šimončič FG Spartak
6. Michal Dian FG Spartak
14. Maroš Polák FG Spartak
23. Tomáš Gažovič FG Spartak
28. Michal Petrle FG Spartak
33. Marek Melišek FG Spartak
45. Ivan Slíž FG Spartak

Ženy:

1. Simona Ondrejkovičová (FG Spartak)
2. Viktória Ščasnárová (Kráľovský footgolfový klub)
3. Martina Majerčíková (FG Spartak)
-------------------------------------------------
8. Lucia Fidlerová FG Spartak

Seniori:

1. Atilla Lukács (Kráľovský footgolfový klub)
2. Rastislav Blaško ( FG Carpathians)
3. Milan Macho (FG Spartak )
--------------------------------------------------
4. Peter Selecký FG Spartak

Juniori:

1. Palko Šimončič (SFGT)
2. Samuel Režný (Kráľovský footgolfový klub)
3. Andrej Križan
-----------------------------------------
4. Šimon Melišek FG Spartak
5. Marko Melišek FG Spartak

Všetkým hráčom gratulujeme a tešíme sa na 1.kolo Slovenskej Tour , ktoré sa uskutoční už túto sobotu v Malackách.

Program SFGA a FIFG na rok 2018

Máme sa na čo tešiť !

Na rok 2018 nám vyšli kompletné programy turnajov v rámci Slovenska ako aj Svetovej Tour, ktorej vyvrcholením budú v decembri Majstrovstvá sveta v Maroku. A my vám prinášame kompletný zoznam ako aj podmienky SFGA na kvalifikovanie sa na vrchol sezóny práve do spomínaného Maroka v obrázkovej forme.

Majstrom SR 2017 Michal Dian !

Posledným kolom v Šuranoch sa včera skončila Slovenská Tour 2017, ktorá priniesla už definitívne výsledky a odovzdávanie cien.

Za prvý rok fungovania klubu musíme povedať že úspešná sezóna kedže MAJSTROM SLOVENSKA sa stal náš hráč MICHAL DIAN !
Okrem toho sme mali na stupňoch víťazov hráčov v každej kategórií a klub Spartak sa umiestnil na 2.mieste !

Veľká vďaka patrí preto všetkým hráčom, ktorí reprezentovali klub a takisto sponzorom a partnerom DIVERSSO, DRIVE CAFE, FEROTECHNA, CHERAD, VÚJE (nadácia Jána Korca) ,
MY TRNAVSKÉ NOVINY a
SPARTAK TV, ktorí nás počas celej sezóny podporovali !

Celkové výsledky ST 2017:

Muži:
1. Michal Dian - FG Spartak Trnava
2. Tomáš Bartko - FG Senec
3. Martin Šimončič - FG Senec

Muži nad 40r.:
1. Ján Horváth - FG Senec
2. Igor Šimončič - FG Spartak Trnava
3. Marek Šmihel - FG Senec

Ženy:
1. Rebeka Režná - FG Petržalka
2. Simona Ondrejkovičová - FG Spartak Trnava
3. Martina Majerčíková - FG Spartak Trnava

Juniori:
1. Samuel Režný - FG Petržalka
2. Palko Šimončič - FG Senec
3. Šimon Melíšek - FG Spartak Trnava

Kluby:
1. FootGolfový klub Senec
2. FootGolfový klub Spartak Trnava
3. FootGolfový klub Petržalka

Ešte raz všetkým ďakujeme a tešíme sa už na nový ročník 2018

Posledné kolo SP 2017

V sobotu sa odohralo posledné kolo Slovenského pohára v Trnave a určilo tak celkových víťazov za rok 2017.

Posledné kolo vyhral Tomáš Bartko so skóre -20 a stal sa zároveň celkovým víťazom súťaže!
Zo Spartaka sa po zranení vrátil a umiestnil na 3 mieste Maroš Polák so skóre -17.

Medzi ženami to bolo na stupni víťaziek červenočierne trio z nášho klubu keď vyhrala Simona Ondrejkovičová -8, druhá Lucia Fidlerová -3 a tretia Martina Majerčíková -2.

V celkovom poradí Slovenského pohára za rok 2017 obsadil Spartak pekné 2.miesto za prvým FG Senec. Okrem toho sa v každej kategórií umiestnil na pódiu člen Spartaka čo považujeme za veľmi peknú reprezentáciu klubu.

Všetkým gratulujeme a prajeme veľa úspechov do ďalších turnajov!

Konečné poradie SP 2017:

Muži:
1.Tomáš Bartko (FG Senec)
2.Juraj Gubáni (FG Senec)
3.Michal Dian (FG Spartak Trnava)

Ženy:
1.Rebeka Režná (FG Petržalka)
2.Renka Šmihelová (FG Senec)
3.Simona Ondrejkovičová (FG Spartak Trnava)

Juniori:
1.Palko Šimončič (FG Senec)
2.Samuel Režný (FG Petržalka)
3.Matúš Velický (FG Spartak Trnava)

Muži nad 40r.:
1.Ján Horváth (FG Senec)
2.Igor Šimončič (FG Spartak Trnava)
3.Vladimír Frčo (FG Senec)

Team:
1.FootGolfový klub Senec
2.FootGolfový klub Spartak Trnava
3.FootGolfový klub Trnava

7.kolo ST rozhodlo o majstrovi SR

Majstrom Slovenska za rok 2017 sa stal hráč Spartaka Michal Dian !!!

V sobotu sa konalo v Bernolákove predposledné 7.kolo Slovenskej tour ktorej sa zúčastnilo 53 hráčov.

M.Dian po finálovom rozstrele turnaja s T.Bartkom víťazstvom dosiahol dostatočný nádskok bodov pred svojimi súpermi a predčasne sa tak može radovať z titulu .
Oficiálne vyhlásenie všetkých víťazov jednotlivých kategórií bude po poslednom kole, ktoré sa bude konať 8.10. v Šuranoch.

Pekné turnajové umiestnenia dosiahli aj ďalši hráči Spartaka keď v kategórií Absolut na 4.mieste skončil Dušan Vangel, v kategórií muži nad 40 rokov 3.miesto Igor Šimončič a v ženskej kategórií sa umiestnila na 2.mieste Simona Ondrejkovičová a 3.mieste Martina Majerčíková.

Tímová kategória bola vyrovnaná keď FG Senec aj FG Spartak mali zhodné skóre -8 a o víťazstve Senca rozhodlo až poradie nasledujúceho hráča.

Výsledky 7.kola:

Absolut: 1. M.Dian -5 FG SPARTAK TRNAVA
2. T.Bartko -5 FG SENEC
3. C.Dolinský -4 FG BRATISLAVA
------------------------------------------------------------------------
4.D.Vangel -3 FG SPARTAK
9.I.Šimončič 0
14.T. Gažovič +3
15.M.Polák +3
23.M.Petráš +7
32. M.Macho +13
48. P.Selecký +23

Ženy: 1. R.Režná FG PETRŽALKA
-----------------------------------------------------------
2.S.Ondrejkovičová FG SPARTAK
3.M.Majerčíková FG SPARTAK

Muži: 1.M.Dian FG Spartak Trnava

Muži nad 40r: 1. J.Horváth FG Senec
----------------------------------------------------------------------
3.I.Šimončič FG SPARTAK

Jumiori: 1.P.Šimončič FG SENEC

TEAM: 1.FG SENEC
2. FG SPARTAK


DUŠAN VANGEL VÍŤAZ TURNAJA SVETOVEJ TOUR SLOVAKIA OPEN FIFG 500 V SKALICI !!!

Výborný úspech dosiahol tento víkend hráč Spartaka Dušan Vangel na turnaji v Skalici, ktorý sa radil do svetovej tour 500 bodmi a zúčastnilo sa ho 68 hráčov z 13 krajín sveta.

Celý turnaj ovládol so skvelým skóre -15 a nádskokom troch kopov pred druhým Tomášom Bartkom zo Senca a tretím Cullumom z Anglicka.

Svoj skvelý víkend a formu doplnil aj ďalšim úspechom v kategórií dvojíc spolu s Michalom Dianom keď v druhom hracom dni dotiahli 6 kopov na vedúcu dvojicu Ján Kozák/Tomáš Kikuš a v následnom rozstrele vyhrali aj túto kategóriu !

Výsledky absolut kategórie:

1. Dušan Vangel FG SPARTAK TRNAVA - SLOVENSKO
2. Tomáš Bartko FG SENEC - SLOVENSKO
3. Jamie Cullum ANGLICKO
---------------------------------------------------------------
6. Michal Dian FG SPARTAK TRNAVA
24. Igor Šimončič FG SPARTAK TRNAVA
28. Maroš Polák FG SPARTAK TRNAVA
39. Michal Petráš FG SPARTAK TRNAVA
44. Michal Petrle FG SPARTAK TRNAVA

Kategória dvojíc :

1. Vangel / Dian
2. Kozák / Kikuš
3. Bartko / Šimončič

Kategória ženy:

1. Jennyfer Charpentier FRANCÚZSKO
2. Charlotte Gara ANGLICKO
3. Susanne Berg NÓRSKO
--------------------------------------------------------------
5. Simona Ondrejkovičová FG SPARTAK TRNAVA
8. Martina Majerčíková FG SPARTAK TRNAVA

Ďakujeme všetkým Spartakovským hráčom za hojnú účasť na prestížnom turnaji a predovšetkým gratulujeme Dušanovi Vangelovi za krásny úspech a skvelú reprezentáciu SLOVENSKA a klubu SPARTAK TRNAVA !

Poďakovanie patrí aj našim sponzorom DIVERSSO, CHERAD, FEROTECHNA a partnerovi SPARTAK TV.

Slovenia Open 2017

Cenný úspech Dušana Vangela , Simony Ondrejkovičovej a Slovenska!!!

Cez víkend sa konal v Slovinskom Bovci medzinárodný turnaj v rámci EFT 200 a FIFG 100 ktorého sa opäť zúčastnili aj hráči Spartaka.

V silnej konkurencii si najlepšie zo Slovenských hráčov počíňal hráč Spartaka Dušan Vangel, ktorý po finálovom rozstrele prehral súboj s holanďanom Wilkesom a obsadil aj tak krásne 2.miesto !!!

Medzi ženami takisto hráčka Spartaka Simona Ondrejkovičová obsadila pekné pódiové 3. miesto !

A vďaka ďalším reprezentantom Jurajovi Gubánimu (5.miesto) , Martinovi Šimončičovi (6.miesto) a Tomášovi Kikušovi (17.miesto) tak Slovensko zvíťazilo v kategórií teamov !!!

Všetkým srdečne gratulujeme za perfektnú reprezentáciu 

Umy.sk Cup

Po Austrian Open tu už najbližšiu nedeľu 28.5. máme 3.kolo Slovenskej Tour v Bernolákove. Týmto pozývame všetkých hráčov a držíme palce !

Austrian Open FIFG 500

Máme za sebou Austrian Open FIFG 500 kde Slovensko reprezentovalo 15 hráčov/hráčiek.

Úspešná reprezentácia najmä štvorice hráčov
Tomáš Bartko FG SENEC, Martin Šimončič FG SENEC, Tomáš Kikuš FG Bratislava a Dušan Vangel FG SPARTAK TRNAVA vyniesla Slovensko na 1.miesto v kategórií teamov !

Zároveň sa týmto úspechom stalo Slovensko aktuálne lídrom svetového rebríčku !!!

Víťazom turnaja sa stal Tomáš Bartko so skóre -22 !

Po záverečnom rozstrele získal krásne 4 miesto Martin Šimončič a 5.miesto Tomáš Kikuš, ktorí mali zhodné skóre -19

Medzi ženami obsadila takisto krásne 3.miesto Rebeka Režná z klubu FG Petržlaka !

Ďalšie výsledky SK hráčov :

Dušan Vangel -16
Michal Dian a Tomáš Hollósy -13
Patrik Pomichal -12
Juraj Gubáni -11
Jaroslav Snajdar -9
Marek Šmihel -6
Dušan Konečný -5
Tomáš Sobotovič -2
Rebeka Režná +10
Tomáš Dittinger +20
Martina Majerčíková +23

Všetkým hráčom gratulujeme k úspešnej reprezentácií Slovenska!
Tešíme sa na ďalšie medzinárodné a veríme že opäť úspešné turnaje.

Ďakujeme zároveň organizátorom Austrian Open za nádherný turnaj a perfektnú organizáciu po všetkých stránkach !

Rossy cup Tomášov

Už túto nedeľu 7.5.2017 sa uskutoční v Tomášove 3.kolo Slovenského pohára a zároveň 50 bodov rátaného aj do svetového rebríčka FIFG. Tešíme sa na silnú klubovú účasť a všetkým hráčom prajeme príjemný zážitok , peknú hru a čo najlepšie výsledky !

Blížiaci sa program EFT na rok 2017

Program Majstrovstiev Slovenska a Slovenského Pohára na rok 2017

SLOVAK OPEN 14 - 16. 7. SKALICA
SLOVAK OPEN 14 - 16. 7. SKALICA